Blagdan Gospe Lurdske u našoj župi

Na blagdan Gospe Lurdske ili Dan bolesnika naša crkva je bila puna vjernika. Kroz devet dana priprave, a potom i ispovjedi vjernici su došli da bi se zahvalili, ali i primili bolesničko pomazanje.

Vjernici su ozbiljno shvatili ovaj sveti sakrament te su na vrijeme došli i pristupili ispovjedaonici da bi čistim srcem primili Kristov doticaj.

Sv. Misu je slavio p.Rafal Kiedrowicz, CSSp, uz suslavljenje našeg župnika p.Josaphata.

P.Rafal u svojoj prigodnoj propovjedi je rekao da papa svake godine u drugoj zemlji slavi ovaj dan, Dan bolesnika. Ove godine je to u Jeruzalemu. Ispričao nam je kako je i on bio nazočan na jednoj posjeti pape dok je bio u Kamerunu na službi. Papa Franjo nam je u poruci rekao kako je većina ljudi razočarana kada se razboli, ali vjera ljudi tu i služi. Vjera, kako je rekao, ne može ukloniti bolest osim u čudesnim ozdravljenjima. Vjera služi kao ključ preko kojega prihvaćamo svoju bolest i znamo da ćemo preko tog ključa, koji je u stvari Marija, pripremati se za susret s Kristom. Veliku vjeru imaju ljudi koji se brinu za bolesnike jer oni gledaju očima vjere, očima ljubavi, brinući se o svome bližnjemu kao Marija koja voli svoga Sina. Bolesničko pomazanje nam nudi vjeru preko koje prihvaćamo bolest i s njome se nosimo, borimo i prepuštamo Bogu na Njegovu svetu volju. Samo čistim srcem možemo primiti Božju milost.

Nakon propovjedi uslijedila je podjela bolesničkog pomazanja. Većina vjernika pristupila je ovom sakramentu u nadi i želji da i oni budu ozdravljeni ne samo od tjelesnih bolesti nego i duhovnih, da na taj način prihvaćaju svoje križeve i nose zajedno s Kristom.

Gospo Lurdska , hvala što si nam kroz devetnicu izmolila mnoge milosti, što si mnoge dotakla i kod svoga Sina izmolila ozdravljenje mnogih duša. Hvala ti što si naša Gospa ozdravljenja.

na vrh članka