Mala Misa Polnoćka u Podvinju

Četvrta nedjelja Došašća, ali i Badnjak, ove godine padaju na isti dan. Naša crkva svetog Antuna Padovanskog ispunila se do posljednjeg mjesta na maloj Misi Polnoćki koju svake godine slavimo u 20:00 sati za one najmanje, za one koji ne mogu dočekati ponoć. Bilo je tu i starijih i baki i djedova koji su htjeli gledati oživljavanje Evanđelja u izvedbi njihove djece, unuka.
 
Naime, Jelena Bandić sa paterom Andrzejom je priredila igrokaz sa djecom, prvopričesnicima koji su ovu Misu Polnoćku učinili radosnom. Kako smo i rekli sveta Misa Polnoćka, ona mala otpočela je u 20:00 sati pod slavljenjem p. Andrzeja uz koncelebraciju p. Stanislava i našeg župnika p. Josaphata. Nakon pročitanih Misnih čitanja i pročitanog Evanđelja , djeca su ispunila prostor ispred Oltara i svojim recitacijama, pričama ali i predivnim pjevanjem malenog Andrije Lopca učinila naša srca radosnim, veselim, ispunjenim Kristom jer su nam baš ta djeca prvopričesnici koji tek uče prve spoznaje o neopisivoj ljubavi donijeli ovu večer Krista u našu crkvu. Na licima vjernika je isijavao osmjeh, radost, rođenje Kristovo. Pater Andrzej nije imao što dodati osim čestitati kako malenima tako i svima nama Božić, rođenje našeg Gospodina koje se uistinu ove večeri događalo pred našim očima. Svetu malu Misu Polnoćku je animirao zbor Duha svetoga, ali i tamburaški sastav naše župe koje većinom čine mali tamburaši. 
 
Ova noć će mnogima ostati trajno u sjećanju... Čestit, blagoslovljen Božić svima nama!!
 
Rafaela Janković 
 
na vrh članka