Podjela paketa za potrebite u našoj župi

Dani Došašća, dani naše skrušenosti, pomirbe s Bogom. Svatko na svoj način trudi se izravnati neravnine u svom srcu i naći put mira, put ljubavi, put vjere i put nade. 
 
U našoj župi se svake godine, pa tako i ove, u vremenu Došašća okupe srca vjernika u jedno. Svaki dan pri dolasku na Misu zornicu donesu sa sobom neki od artikala za koje znaju da će dragog nam brata u potrebi učiniti sretnim, blagoslovljenim. Vrijedne ruke naših župljana u pastoralnom centru razdvojili su artikle i pravili podjednake pakete koje su dan potom naši krizmanici sa zauzetim vjernicima raznosili u obitelji potrebitih naših župljana. 
 
Ove godine bilo je tu oko 80 litara ulja, 80 kg šećera, 120 kg brašna, 60 pakovanja tijesta, 30 kg riže, 80 l mlijeka, nebrojeno slatkiša, pribora za higijenu, kave, sokova i ostalih kućanskih potrepština.
 
Zahvalna srca možemo iščekivati dolazak malog Isusa za čije se rođenje u srcu naših župljana polako otvara mjesto. 
 
Rafaela Janković 
 
na vrh članka