Cjelodnevno čitanje Božje Riječi

Ovu subotu na blagdan Blagovijesti, Živa Riječ našega Stvoritelja utjelovila se u našoj crkvi preko čitaća Svetog Pisma. Naime, nakon svete Mise koja je slavljena u 8:00 sati svi koji su željeli i prijavili se mogli su čitati Sveto Pismo od samoga početka pa dok bude čitaća.
 
Kako se radi o čitanju Riječi koja nam život daje, čitaća je bilo sasvim dovoljno da se čita, ne samo taj dan, nego i cijelu noć, te dočekamo jutarnju svetu misu na četvrtu korizmenu nedjelju. Pomislili bi da je slučajno, ali u našoj vjeri nema slučajnosti, jer njome upravlja naš Bog. Četvrta korizmena nedjelja naziva se Gaudete što znači; Radujte se! Od same blage vijesti do Radosne vijesti, od začetka do vječnosti odzvanjale su Riječi našega Gospodina 24 sata bez prekida preko zvučnika naše Podvinjske crkve, uvlačile se u svaki dom i donosile snagu svima; onima koji redovito slušaju Riječ Božju, ali i onima koji su tako daleko od Žive Riječi. Donosilo je u domove i ono tako nam svima poznato; " Ne boj se!" 
 
Župljani naše župe doista se nemaju čega bojati, jer noćas je Bog pohodio svakog našeg župljanina.
 
Rafaela Janković
na vrh članka